מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל פרטיות תנאים
English
שלום אורח, התחבר
תמונת אווירה

מגזין "צלילה" מס. 44

מתוך מגזין מס. 44, פורסם בספטמבר 2009
מתוך מגזין מס. 44, פורסם בספטמבר 2009
אני בכלל לא רוצה לספר לכם על פפואה-גיניאה החדשה. טוב שם מדי. צללנו שם, אביה ואני, משך כמעט שלושה שבועות ולא פגשנו עוד צולל מתחת למים. ולא רק צוללים לא ראינו. אני נשבע שמשך כל התקופה לא ראינו שקית ניילון אחת צפה במים, לא פחית שתייה, לא צמיג של אוטו ואפילו לא חתיכת נייר אחת. אז למה לי לספר לכם על פפואה? אחר-כך גם אתם תרצו לנסוע לשם ואם אתם תיסעו, אז גם כל החברים שלכם והחברים שלהם, ובלי לשים לב גם פפואה תראה כמו שארם-א-שייח' באמצע אוגוסט. אז זהו - ממני לא שמעתם כלום... טוב, אבל רק אם תבטיחו לשמור הכל בסוד.
מתוך מגזין מס. 44, פורסם בספטמבר 2009
אין כמו לצלול באתר צלילה חדש. מקום שעוד לא היינו בו תמיד מרגש, מלא ציפיות ותקוות למה שעומד להתגלות בפנינו. אבל כמו מחוץ למים, כך גם מתחת למים: כשאנו מגיעים למקום לא מוכר, קיים תמיד החשש שנלך לאיבוד. כן, גם עם הכנה מדוקדקת, תשאול מקיף ותדריך פרטני, מכשיר G.P.S , מצפן וסיפור דרך – תמיד קיים החשש. הסביבה הלא מוכרת ותנאי הים המשתנים מגדילים את הסיכוי שכשנוציא את הראש מהמים נגלה שבעצם לא כאן התכוונו להיות, ונגיד לעצמנו, בדיוק כמו ברחוב סומסום – אני רוצה להיות שם!
מתוך מגזין מס. 44, פורסם בספטמבר 2009
מיותר לציין שלא הייתי בכולם, ולצערי גם לא ברובם. למעשה, אני בוש לספר, אפילו לא במקצתם. אולי ממש בחלק קטן ממקצתם, אבל איזהו עשיר...? השמח בחלקו, לא?
מתוך מגזין מס. 44, פורסם בספטמבר 2009
חייבים להודות - אנחנו ממוקמים לא רע על פני הגלובוס: קו רוחב 30 ושונית האלמוגים הצפונית ביותר על פני כדור הארץ, מפרץ עמוק עם מעט אלמוגים, שיכולים להעיד על עבר מפואר ויפה יותר באזורנו. ועדיין לא הזכרנו את הים התיכון, שחלק מאלה שגם מצלמים מוכנים להישבע שהם נהנים לצלול בו. נו, שויין. אבל בטוחני שכל אחד מאיתנו, הצלמים, מפנטז מדי פעם גם על צילום דברים מרגשים יותר. סיפורים וצילומים מהעולם ניתן לקרוא ולראות במקומות רבים וזה רק מתדלק את הרצון לנסוע ולצלם באותם מקומות. לעתים אני מתעורר בלילה בתחושת דז'ה וו - האם הייתי שם או שאני רק מפנטז? בכתבה זו של מדור צילום אחלוק אתכם 10 אתרי צלילה נחשקים, שפוקדים מדי פעם את חלומותיי בלילות. בחלק מהמקומות צללתי וצילמתי ובחלק צללתי רק בדמיוני והם בגדר תוכניות לעתיד.
מתוך מגזין מס. 44, פורסם בספטמבר 2009
הכל התחיל בינואר 2007. עברתי אז קורס צלילה טכנית תחת ידיו האמונות של המדריך פליקס לוטן. לאחר הקורס, לקחתי את המאזן שלו למבחן רטוב, מתחת למים. ניצלתי את הזמן שפליקס לא משגיח וצילמתי תמונה של המאזן שלו מעוטר בברווזי גומי בשלל צבעים. 12 ברווזים, אם לדייק. וכדי להביכו, העליתי את התמונה בפורום הצלילה של "תפוז", בו אני ידוע בכינוי "ספוקי".
מתוך מגזין מס. 44, פורסם בספטמבר 2009
רודי, הנהג שלנו, הודיע בשמחה כי הקדמנו בחצי שעה לנמל היציאה שלנו, לאחר כשעתיים וחצי נסיעה מסאן חוזה, בירת קוסטה ריקה. הקדמנו, ולכן הספינה אינה מוכנה לקבלנו עדיין. כאן שעה זו שעה ותכנית זו תכנית. עשר דקות לאחר השעה היעודה, כולנו כבר על הספינה, התיקים על הסיפון והספינה יוצאת להפלגה של למעלה מיממה מערבה, אל האי קוקוס.
חולצת טריקו נוסטלגית!
עכשיו בחנות!
חולצת טריקו נוסטלגית!
חזר למלאי! חולצת טריקו קצרה עם לוגו הדג היהודי צבע לבן מידות 16, S-3XL
לרכישה ולמידע נוסף >
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ביטוח צלילה!
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ההתאחדות הישראלית לצלילה רואה בביטוח הצלילה את אחד מהשירותים החשובים שביכולתה לספק לחברי ההתאחדות. זכרו שכשאתם רוכשים ביטוח צלילה דרך ההתאחדות הישראלים לצלילה אתם תורמים לפיתוח ענף הצלילה
לרכישת ביטוח צלילה או תשלום דמי חבר >