מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל פרטיות תנאים
English
שלום אורח, התחבר
Picture atmosphere

מגזין צלילה

מגזין צלילה

מגזין צלילה .

 

 

אדם וחווה
מתוך מגזין מס. 36, פורסם בספטמבר 2005
סקירה וסגירה של פרשת חוות הדגים באילת
חקלאות ימית  - אפשר גם אחרת
מתוך מגזין מס. 36, פורסם בספטמבר 2005
משחר האנושות התבונית מנצל האדם את משאבי כדור הארץ לצרכיו, ממצה את מחצביו ומכלה בשיטתיות את אוצרותיו הטבעיים. לעתים, תוך פגיעה אנושה ובלתי הפיכה. הצורך בהשגת מזון איכות גדל עם השנים והים משמש, מזה דורות, כמחסן-מרכזי בתחום זה. מטבחי ארצות הים מבוססים, רובם ככולם, על מרכיבים שמקורם מהים, כשבארצות דרום מזרח אסיה ויפן נוסף לצריכה האדירה נופך תרבותי עמוק ושורשי, כשיחדיו הם גורמים לפגיעה אנושה במיני דגים ובעלי חיים המצויים על סף הכחדה.
מתים מחום
מתוך מגזין מס. 36, פורסם בספטמבר 2005
ב-20 שנים האחרונות מתרחשים ברחבי העולם אירועי "הלבנה", מחלת אלמוגים מדאיגה, בהיקף נרחב וגורמים לנזקים משמעותיים בשוניות האלמוגים. מדוע התופעה הזו מתרחשת? איך תשפיע על עתיד השוניות? ומה ההשלכות לגבינו?
ריקוד מושחת
מתוך מגזין מס. 36, פורסם בספטמבר 2005
כללי המשחק השתנו. עולם הצלילה השתנה. מנהגים של פעם היום נחשבים פסולים, צוללים של פעם היום נחשבים גסים. מיכאל לוין, צולל נלהב וחובב טבע נלהב לא פחות, מספר קצת על מה שהשתנה, ומדוע.
רק שהסוף יהיה טוב
מתוך מגזין מס. 36, פורסם בספטמבר 2005
זיהום מפרץ אילת: מורה נבוכים
2010, שנת המגוון
מתוך מגזין מס. 45, פורסם במרץ 2010
שנת 2010 הוכרזה על ידי על ידי הסוכנות להגנת הסביבה של האו"ם כשנת המגוון הביולוגי. מטרת ההכרזה הזו היא להגביר את מודעות תושבי המדינות השונות למונח "מגוון מינים" ולקצב המואץ של אובדן מינים על פני כדור הארץ בשל פעילות האדם. בנוסף ובמיוחד נועדה הכרזה זו להגברת המודעות למשמעויות המרובות שיש לאובדן המינים על חיינו ועתידנו, השלכות שאינן מסתכמות רק בהפסד יופיים וייחודם של המינים שלא ישובו עוד. במגזין צלילה הראשון בשנת 2010, שנת מגוון המינים העולמי, מספר ד"ר יעקב דפני מנקודת מבטו על מגוון המינים בשונית האלמוגים באילת, בהם הוא מתבונן כבר 40 שנה.
מלחמות הלווייתנים
מתוך מגזין מס. 46, פורסם בספטמבר 2010
במקומות רבים על פני כדור הארץ פועלים אנשי איכות הסביבה כדי להגן על מינים בסכנת הכחדה ולעצור ציד לא חוקי וניצול מוגזם של משאבי הטבע ובמיוחד של בעלי-חיים. אבל בקצה הדרומי של העולם, באוקיינוס העוטף את יבשת אנטארקטיקה, מתרחשת כבר מספר שנים מלחמה של ממש. שתי ספינות גבוהות ושחורות, עם דפנות ברזל עבות ודגלים המאזכרים את ה"ג'ולי רוג'ר" המפורסם של שודדי-הים, נהוגות על-ידי פעילים אמיצים שמקדישים את חייהם להגנה על הלווייתנים, עומדות לבדן מול צי של ציידי לווייתנים יפנים, המלווים באוניות משמר חמושות המאבטחות את פעילותם. ארגון סי-שפרד מנהל את אחד המאבקים הישירים והנועזים ביותר מול הציד המתועב ביותר, ומאבקם המתועד והמתוקשר ידוע בשם "מלחמות הלווייתנים".
חולצת טריקו נוסטלגית!
עכשיו בחנות!
חולצת טריקו נוסטלגית!
חזר למלאי! חולצת טריקו קצרה עם לוגו הדג היהודי צבע לבן מידות 16, S-3XL
לרכישה ולמידע נוסף >
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ביטוח צלילה!
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ההתאחדות הישראלית לצלילה רואה בביטוח הצלילה את אחד מהשירותים החשובים שביכולתה לספק לחברי ההתאחדות. זכרו שכשאתם רוכשים ביטוח צלילה דרך ההתאחדות הישראלים לצלילה אתם תורמים לפיתוח ענף הצלילה
לרכישת ביטוח צלילה או תשלום דמי חבר >