מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל פרטיות תנאים
English
שלום אורח, התחבר
תמונת אווירה

התמחויות צלילה

התמחות שיפור יכולות הצלילה
התמחות שיפור יכולות הצלילה
"תמיד ניתן להשתפר” - איננה רק סיסמה, אלא גישה שדוחפת להשתפר ולהתקדם. צוללים רבים, מתחילים ומנוסים כאחד, מזניחים תרגולות חשובות ואינם מקדישים די זמן לשיפור המיומנות. שליטה טובה בטכניקות בסיסיות ובעיקר באיזון, לא זו בלבד שהופכת את הצולל לבטוח יותר לו ולסביבה התת-מימית, אלא אף מגדילה את ההנאה מהצלילה. שכלול היכולת הנה התמחות שראוי שכל צולל יעבור וזאת ללא כל קשר לכוונתו להתקדם או שלא להמשיך לקורסים מתקדמים יותר.
לפרטים
התמחות צלילת לילה
התמחות צלילת לילה
הצלילה בלילה הינה חוויה מיוחדת עם מגבלות ייחודיות. כמו בטיול לילי מחוץ למים, הצלילה בלילה עלולה לגרום לחוסר התמצאות, היא מחייבת תכנון נכון ושימוש במקורות אור - פנסים, חזקים שיאירו את דרכנו. בעזרתם נוכל להתבונן בסובב הימי הייחודי לשעות הלילה להימנע ממגע עם בעלי חיים ימיים הנפוצים בלילה, לזהות את הדרך אל האתר ובחזרה לנקודת היציאה וכמובן לשמור על קשר עין עם שאר הצוללים שנמצאים בחשיכה מוחלטת ולעיתים ניתן לזהות אותם רק בזכות הפנס שהם אוחזים.
לפרטים
קורס הצלה ומצבי חירום
קורס הצלה ומצבי חירום
קורס הצלה ומצבי חרום מיועד לצולל, אשר רוצה לרכוש את המיומנויות הנחשבות לחשובות ביותר בצלילה הספורטיבית.
לפרטים
קורס צולל ניטרוקס ISO 11107
קורס צולל ניטרוקס  ISO 11107
הסמכה כצולל נייטרוקס מאפשרת לצולל לתכנן ולבצע את צלילותיו עם תערובות גזים עשירות בחמצן. תכנון נכון יאפשר זמן צלילה ארוך יותר, ובעיקר את הגדלת מקדם הבטיחות בעת ביצוע סדרת צלילות.
לפרטים
התמחות מגיש חמצן
התמחות מגיש חמצן
לטיפול הראשוני בתאונת צלילה השפעה קריטית על תוצאות הטיפול הרפואי. התמחות מגיש חמצן כוללת לימוד מתן עזרה ראשונה והגשת חמצן לצולל במצוקה ומיועדת לצוללים בכל הרמות ולעוסקים בתחום הצלילה שאינם צוללים (משיטי סירת צוללים וכו').
לפרטים
התמחות צולל עומק (42 מ')
התמחות צולל עומק (42 מ’)
אחת מן התחושות המיוחדות ביותר בצלילה, היא "תחושת העומק". צולל המפנה מבטו כלפי מעלה במהלך הצלילה, רואה את אור היום נחלש והולך, את עשרות המטרים של מים מעל לראשו ומרגיש בייתר שאת את המרחב העצום בו הוא נמצא. משקלו גדל והולך, אוויר הנשימה "מרגיש דחוס" יותר ועוצמתו של הים עוטפת אותו.
לפרטים
התמחות התמצאות וניווט תת ימי
התמחות התמצאות וניווט תת ימי
יכולת התמצאות מתחת למים, מעבר לכך שהיא מאפשרת לצולל חזרה על מסלול צלילה נבחר, מהווה גם כלי בטיחותי חשוב ביותר. היכולת לבצע מסלול מתוכנן, לחסוך באוויר יקר ולשמור על תוכנית הצלילה, תלויה לא במעט ביכולת הצולל להתמצא מתחת למים. בנוסף לכך משמשת התמחות זו מבוא להקניית מיומנות כמוביל צוללים. למותר לציין שמן הראוי שמוביל קבוצה יהיה מסוגל להתמצא ולבצע מסלול צלילה מתוכנן מראש.
לפרטים
התמחות סריקה והצפה
התמחות סריקה והצפה
דברים נופלים מסירות ומרציפים או שאנשים מאבדים כל מיני דברים בזמן שחיה או שנרקול בים ולעתים קרובות, הם מגיעים למועדון הצלילה ומבקשים עזרה. לא אחת פונים אל מועדון הצלילה לביצוע פרויקט מעניין שכולל איתור של אובייקט מסוים מתחת לפני המים ולעיתים אף הזזתו או הוצאתו מהמים.
לפרטים
התמחות צולל שונית
התמחות צולל שונית
צוללים רבים מבקרים בחופי ארצנו במשך כל השנה אך רק מעט מהם מכירים את מגוון בעלי החיים הנפוצים ואת עושרה של סביבה ימית זו. התמחות זו הופקה ע"י ההתאחדות הישראלית על מנת להגביר את מודעות הצוללים לסביבה הימית ולערכה הרב. הכרת הסביבה הימית ובעלי החיים הנפוצים,האיומים העומדים בפניה, שיפור מיומנויות הצלילה והקניית הרגלי צלילה ידידותיים לסביבה יעזרו לשמור על הסובב הימי עבור כולנו
לפרטים
התמחות סוקר ימי
התמחות סוקר ימי
התמחות זו נבנתה ע"י ההתאחדות הישראלית לצלילה על מנת לאפשר לצוללים המעוניינים להשתתף ולסייע בפעילות מדעית בסביבה הימית לעשות זאת בצורה מקצועית ובטוחה
לפרטים
התמחות חליפות יבשות
התמחות חליפות יבשות
לחליפת הצלילה שני שימושים עיקריים, הגנה מהסביבה הימית ושמירה על חום הגוף. בצלילות במים קרים ו/או בצלילות ארוכות במיוחד קיימת חשיבות רבה על שמירת חום הגוף, הן בהיבט של נוחות והנאה מהצלילה והן בהיבט הפיזיולוגי- ירידת חום הגוף עלולה להוביל להיפותרמיה ואף מזרזת את תופעת הדקומפרסיה. חליפת צלילה יבשה הינה אידיאלית לשמירה על חום הגוף של הצולל אולם השימוש בא מחייב הכשרה
לפרטים
התמחות סקוטרים
התמחות סקוטרים
אחת הדרכים המהנות ביותר לצלול הינה צלילת סקוטרים, ממש כמו לרכב על אופנוע אבל בריחוף. עם הסקוטר ניתן להגיע לאתרים מרוחקים כמעט ללא מאמץ ולכן עם צריכת אוויר נמוכה יותר. בצלילות טכניות מורכבות הסקוטר הוא הכרח בשל כמות הציוד הגדולה ובמטרה להפחית במאמץ נשימה בעומק רב.
לפרטים
התמחות SideMount
התמחות SideMount
תצורת ציוד SideMountהינה תצורה בה מיכלי הצלילה נישאים מצדי גופו של הצולל. מקורה של תצורת ציוד זו הוא בצלילת מערות. צוללי מערות שנדרשו לעבור במעברים צרים ומוגבלים ניסו תצורת נשיאת מיכלים שונות, עד שהגיעו לתצורה סדורה,המוכרת בעולם כתצורת SideMount.
לפרטים
התמחות צלילה מסירה
התמחות צלילה מסירה
אחד המרכיבים החשובים בתכנון צלילה הוא היכולת לשלב את תנאי הים והצלילה האמתיים בתוכנית.התמחות זו תציג את השימוש בכלי שיט כאמצעי להגעה אל אתר הצלילה וחזרה ממנו, את אופן ארגון כלי השיט והצלילה ממנו, ואת השילוב של חיזוי והתייחסות לתנאי הים כחלק מתכנון וביצוע הצלילה הכולל.
לפרטים
התמחות צלילה לספינות טבועות
התמחות צלילה לספינות טבועות
ספינות טרופות מהוות מוקד משיכה ועניין לצוללים רבים, לחלקן רקע היסטורי, ברובן התיישבו בעלי חיים ימיים אך יותר מכל, קיימת סקרנות לגלות מה מסתתר במדוריה הפנימיים של הספינה. החדירה לספינה טרופה טומנת בחובה סיכונים רבים המחייבים שימוש בציוד מתאים וצלילה בהתאם לנהלים מחמירים בהרבה מצלילה בים הפתוח
לפרטים
צולל מסיכת פנים מלאה
צולל מסיכת פנים מלאה
מסיכות פנים מלאות יועדו במקור לצלילות מסחריות ו/או צלילות לביצוע משימות צלילה במים מזוהמים ו/או במים קרים. בשנים האחרונות הפכו מסיכות הפנים המלאות לאטרקטיביות מאוד גם עבור צוללים ספורטיביים וזאת בשל היתרונות השונים על פני הציוד המסורתי של מסכה + ווסת
לפרטים
התמחות מפעיל מדחסי צלילה
התמחות מפעיל מדחסי צלילה
דחיסת מכלי צלילה מחייבת הכרות מעמיקה עם תהליך הדחיסה שכן מדובר בדחיסת אוויר בלחץ של מאות אטמוספרות. בקורס זה נלמד את המבנה ואופן הפעולה של מדחס לחץ גבוה לאוויר נשימה, מכלי וברזי צלילה, אמצעי זהירות בעת דחיסה ושימוש באמצעים נוספים לדחיסת מכלים כגון "בנק אוויר". התמחות מפעילי מדחס פתוחה לכל אחד. זוהי דרך מעשית לחבר כאלה שלא-צוללים להיות מעורבים במועדון הצלילה, במיוחד אם יש להם בני משפחה שצוללים
לפרטים
קורס מערכות סגורות MK 6
קורס מערכות סגורות MK 6
ה-Mk6 DISCOVERY הינה מערכת סגורה שיוצרה לצלילה ספורטיבית. צולל שהכיר עד כה רק מערכת צלילה פתוחה, ימצא כי יידרש ללמוד שיטת עבודה ומבנה חדש של מערכת נשימה, הכרת מיומנויות חדשות ושינויי מיומנויות קיימות. בנוסף, ירחיב החניך את הידע התיאורטי שלו בתחום המערכות הסגורות ופיזיולוגית הצלילה.
לפרטים
התמחויות מערבלים
התמחויות מערבלים
קורס המומלץ לכל צולל - החל מרמת שני כוכבים ועד למדריך - הרוצה להעשיר את ידיעותיו ולהעמיק את הבנתו בנושא עירבול הגזים.
לפרטים
חולצת טריקו נוסטלגית!
עכשיו בחנות!
חולצת טריקו נוסטלגית!
חזר למלאי! חולצת טריקו קצרה עם לוגו הדג היהודי צבע לבן מידות 16, S-3XL
לרכישה ולמידע נוסף >
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ביטוח צלילה!
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ההתאחדות הישראלית לצלילה רואה בביטוח הצלילה את אחד מהשירותים החשובים שביכולתה לספק לחברי ההתאחדות. זכרו שכשאתם רוכשים ביטוח צלילה דרך ההתאחדות הישראלים לצלילה אתם תורמים לפיתוח ענף הצלילה
לרכישת ביטוח צלילה או תשלום דמי חבר >