מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל פרטיות תנאים
English
שלום אורח, התחבר
תמונת אווירה

חוג הצלילה של עמותת אתגרים

 אתגרים

 

 

 

כולנו מכירים את ההרגשה שבצלילה, חווים את השקט, הריחוף, נהנים מהצבעים, בעלי החיים , מאוניות טרופות או כלי מלחמה טבועים...

 

לא לכולם הדבר כה פשוט וברור...

 

ישנה קבוצה מדהימה של אנשים עם מוגבלויות שונות, אנשים שלמרות הקושי ולמרות הכל החליטו לצלול, בדיוק כמו כולם, בדיוק כמוך וכמוני . לקבוצה הזו קוראים " צוללי חוג הצלילה של אתגרים".

חלקכם וודאי נתקלתם בחבורת " המוזרים" הזו, במועדוני הצלילה ובאתרי הצלילה באילת, מדדים למים בעזרת הקביים, או מתגלגלים בכסא הגלגלים לכיוון שפת המים...  ראיתם אותם נכנסים או יוצאים מהמים , לפעמים נעזרים בצוללים אחרים, "בריאים",  חלקכם בוודאי הרימו גבה או שתיים לאור המראה המוזר.  חלקכם ראו את הצוללים האלו במים, צוללים ללא סנפירים, מתקדמים בעזרת תנועות שחיה עם הידיים (כן כן, מותר..), או נעזרים בצוללים אחרים...

 

שמי שחר ואני מתנדב בחוג הצלילה של אתגרים מאז אוגוסט 2007. אני צולל, ובהכשרתי גם מדריך צלילה וחשבתי שאוכל לתרום ולעזור לאחרים להגיע ולהכיר את עולם הצלילה, העולם הקסום, המיוחד שאני כה אוהב. יצרתי קשר עם צוללי חוג הצלילה של אתגרים והגעתי לאחת הפעילויות שלהם באילת, ומאז אני שם ( בחוג, לא באילת...) .

פגשתי והכרתי בחוג אנשים שלימדו אותי המון, על החיים, על תפיסת עולם, על יחסים חברתיים. עצם הנתינה, ההתנדבות, נותנת לי כוחות ואנרגיות שמקורן כביכול אינו ברור. אני יכול לחזור מפעילות צלילה, סופ"ש באילת, פעילות של קורס צלילה או צלילת מוסמכים, מותש פיזית, אבל מלא באנרגיות חיוביות שמלוות אותי ומניעות אותי בהמשך השבוע...

חוג הצלילה הוא אחד מתוך רשימת חוגים ארוכה שעמותת אתגרים מוציאה לפועל, הרשימה כוללת חוגים כמו שייט, אופניים, סקי מים, טיולים צלילה ועוד, אתגרים עבורי זה מקום של לתת ולקבל; אתגרים עבורי זה מקום שמאפשר לעזור לאחר ולא בגלל שהוא מסכן או חלש, לעזור לאחר שדווקא המגבלה שלו היא שהופכת אותו לחזק הרבה יותר ממני או "מאנשים בריאים" אחרים.

אתגרים עבורי זה מקום ללמוד ולהכיר עוד אנשים, שונים ממני, מבוגרים, ילדים, בעלי מקצועות שונים וכאלו שהגיעו מרקע חברתי שונה ממני.

לראות ילד אוטיסט, ילד שהחברה "הבריאה" מסבירה לו כמה הוא לא יכול, כמה הוא אחר, שונה... לראות את אותו ילד מסיים קורס צלילה כמו כולם, כן כן, כמו כולם בדיוק, מחייך ומסמן לי את הסימן "הכל בסדר" בעומק 20 מטר מתחת לפני המים... לראות את זה, זה  לראות את האושר הגדול ביותר בעיניו של הילד, הסיפוק הוא אדיר . לראות את החיוך המרוח על פניהם של חברי אתגרים, חלקם ירדו לפני כמה דקות מכיסא הגלגלים והשאירו אותו על החוף, או את אלו שהשאירו שם את הקביים וכרגע צוללים כמו כל אחד אחר, חופש מוחלט, ריחוף אמיתי ..  לדברים הקטנים-גדולים הללו אין מחיר, זו התמורה הכי טובה שיכולתי לבקש.

מהחברים בחוג למדתי שבאמת כמעט הכל אפשרי, צריך רק לרצות, צריך להאמין ולעשות. הכרתי אנשים מדהימים שאוהבים לצחוק וצוחקים על החיים, למדתי מהם לראות את החיים בצורה קצת שונה, הכרתי חבורה של אנשים, שאמלא הפעילות בחוג, הסיכוי שאפגוש ואכיר אותם היה קלוש...

אתגרים חיה וקיימת למען נכים, אך מבוססת בעיקר על פעילות מתנדבים ותורמים.  ללא עזרת המתנדב, אוראל, איתן, סמדר ואחרים לא יוכלו להגיע ולצלול.

המתנדבים הם הרוח הגבית של העמותה . (בעצם לא מדויק,  המתנדבים הבאים לעזור בפעילויות מקבלים את הרוח הגבית והכוחות לכך מהחברים עצמם, מאותם אלו שכביכול באו לעזור להם, בקיצור, כולם מניעים את כולם, כולם תלויים בכולם, כולם מעשירים את כולם.)

 

ע"מ להוציא פעילות של החוג, ע"מ לאפשר לחברי החוג לצלול אנו זקוקים למתנדבים טובים ומנוסים, אנו זקוקים לצוללים המוכנים ורוצים לתת ולעזור, גם כשלא מתקבלת תרומה כספית או מוחשית אחרת.

 

קצת על החוג עצמו:

 

פעילות הצוללים מורכבת מפעילות קבוצתית ופעילות פרטית, החוג מורכב מחברי אתגרים וממתנדבים, צוללים טובים המוכנים לתת כתף כשצריך.

במסגרת החוג אנו מעבירים קורסי צלילה ברמות של כוכב אחד וכוכב שני של ההתאחדות הישראלית לצלילה וכן פעילות המשך למוסמכים. צוללי החוג, המתנדבים והחברים (חברי אתגרים) כולם צוללים מוסמכים, רובם צוללי כוכב אחד או שניים, חלק מהמתנדבים צוללים בדרגות מתקדמות יותר, שלושה כוכבים ומדריכים.

פעילות המוסמכים הקבוצתית מתרחשת אחת לכמה שבועות, בעיקר באילת, כסופי שבוע של צלילות באתרי הצלילה בעיר. מידי פעם מתארגנת ויוצאת גם קבוצה לחו"ל (למשל לסיני, ירדן, קפריסין...), בפעילות שכזו, הצוללים (חברי אתגרים ומתנדבים כאחד) נהנים מרשת ביטחון רחבה יותר מאשר בצלילות פרטיות, נהנים מארגון והובלת הצלילות ע"י מובילי צלילה מנוסים ונהנים מהחברה המשותפת.

בפעילות הפרטית, יכול החבר לרדת עם חבר (צולל "בריא"), בן משפחה או כל צולל מוסמך היודע ויכול לצלול עם נכה , לכל אתר צלילה שיבחר, בהתאם ליכולתו, הכשרתו ורמת הצלילה שלו, בדיוק כמו כל צולל אחר.

תפקיד המתנדבים בחוג הוא לסייע, לעזור בכל מה שקשור בצלילה (ולא רק...), לעזור בסחיבת הציוד, בהרכבתו או פירוקו, ואם צריך, לעזור לצולל במהלך הצלילה עצמה.

חוג הצלילה של אתגרים כמו כל פעילות אחרת של העמותה מורכב מחברי אתגרים וממתנדבים הבאים לעזור. הגדרת "התפקיד" למעשה היא לתת ולעזור, אבל מניסיון אישי אני יכול לגלות שמהר מאוד הגדרת התפקיד מטשטשת ולא ממש ברור אם נותנים יותר או מקבלים יותר.

הגעתי לחוג ללא ציפיות כלשהן לתמורה כלשהי, אבל מהר מאוד הבנתי שאני למעשה מקבל לא פחות ממה שאני נותן, והערך המוסף של ההתנדבות היא הניסיון והידע שניצבר. המתנדבים נחשפים למצבים שרוב הצוללים לא נחשפים אליהם בד"כ, ולומדים להסתכל על הצלילה מנקודת מבט של הובלת צולל אחר, פתרון בעיות ועזרה; ניסיון וידע שהופכים את הצוללים עצמם לצוללים טובים יותר, מנוסים יותר ובטוחים יותר לעצמם ולצוללים אחרים.

החוג כאמור הוקם למען הנכים ופועל בעזרתם של המתנדבים המדהימים. צוללים, רובם בעלי ניסיון בצלילה, אוהבים וחמים, שמוכנים לבוא, לתת ולעזור לאחר, לשונה. ללא המתנדבים הללו, חברי אתגרים עצמם יתקשו להגיע לצלילה ולים.

אנו מחפשים להגדיל את מעגל המתנדבים של החוג, להכיר לעוד אנשים את עולם ספורט הנכים בכלל ובעיקר את נושא צלילת הנכים. בעזרת יותר מתנדבים נוכל להוציא יותר פעילויות ליותר חברי אתגרים , יותר פעילויות במהלך העונה...

למי שחושש מנושא הצלילה עם הנכים - לרוב, הפעילות הראשונה של המתנדב תהיה כמלווה בלבד, כלומר ניתנת לו האפשרות להביט מהצד על התנהלות הקבוצה, מבלי להתחייב. אם ירצה בכך (ולרוב, זה גם מה שקורה באופן הטבעי ביותר...) יוכל להשתלב בפעילות כבר מהצלילות הראשונות עם הקבוצה...בכל מקרה, בכל פעילות של החוג משתתפים מתנדבים ותיקים וצוללים מנוסים שישמחו תמיד לעזור ולהסביר.

 

הכשרות מתנדבים נערכות בבריכה במרכז הארץ לפני פתיחת עונת הפעילות (עונת הצלילה של צוללי אתגרים מתחילה לרוב בחודשי מרץ -אפריל ומסתיימת באזור ספטמבר...)

 

פרטים נוספים על עמותת אתגרים ניתן למצוא באתר העמותה

 

לפרטים נוספים ניתן להתקשר : צור הראל, רכז ההדרכה של חוג הצלילה:  052-4399768     

לעמותת אתגרים : 03-5613585    

או  לשחר לפיד , מתנדב בחוג הצלילה: 054-5970451   

 

צלילה ראשונה עם אתגרים - שחר לפיד                   

 

נשמח לראותכם צוללים איתנו

חולצת טריקו נוסטלגית!
עכשיו בחנות!
חולצת טריקו נוסטלגית!
חזר למלאי! חולצת טריקו קצרה עם לוגו הדג היהודי צבע לבן מידות 16, S-3XL
לרכישה ולמידע נוסף >
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ביטוח צלילה!
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ההתאחדות הישראלית לצלילה רואה בביטוח הצלילה את אחד מהשירותים החשובים שביכולתה לספק לחברי ההתאחדות. זכרו שכשאתם רוכשים ביטוח צלילה דרך ההתאחדות הישראלים לצלילה אתם תורמים לפיתוח ענף הצלילה
לרכישת ביטוח צלילה או תשלום דמי חבר >