מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל פרטיות תנאים
English
שלום אורח, התחבר
דף פנימי - תמונת אווירה

קורסים מתקדמים למדריכים

להתקדם בדרגות ההדרכה? להדריך קורסים מתקדמים? למה צריך את זה בכלל?

שאלה טובה.

חשבו רגע. למה רציתם מלכתחילה להיות מדריכי צלילה? האווירה? הים? השמש? המקלחות המשותפות?

ואולי גם הרצון להתקדם מקצועית בתחביב שקסם לכם? הידע והיכולת לקחת קבוצה של אנשים ולהכיר להם תחום חדש, לעצב וללטש את היכולת שלהם ולדעת שהפכתם אותם לצוללים טובים יותר?

 

הדרכת קורסים מתקדמים אינה מתאימה לכל אחד. צריך לאהוב את המקצוע, צריך לאהוב הדרכה בכלל, צריך את השריטה המיוחדת הזו, שגורמת לך להשקיע את כל-כולך כדי להביא את החניכים לרמה הנדרשת.

יש קו ברור המפריד בין הדרכת קורסי הצלילה הבסיסיים לבין הדרכת קורסים מתקדמים.

מטרתם של מדריכי צלילה המדריכים קורס כוכב אחד או קורס שני כוכבים היא להוציא מתחת ידיהם צוללים עצמאיים, מיומנים ובטוחים, שיהיו אחראים לעצמם.   

לעומתם, מטרתם של המדריכים בקורסי שלושה כוכבים וקורסי מדריכים היא, להכשיר מובילי קבוצות ומדריכים מיומנים ואיכותיים, שיהיו אחראים לחיי אחרים. זה ההבדל.

 

מה זה נותן?

ראשית, אפשרות להתקדם במקצוע שרכשתם. שנית, ייפתחו בפניכם תחומי הדרכה חדשים ושונים, שיעשירו גם אתכם מבחינת ידע, ניסיון ויכולת הדרכה. כל מדריך שעסק בפועל בהכשרת מדריכים יאמר שרמת ההדרכה שלו עלתה משמעותית כתוצאה מקורסים אלה. ולא פחות חשוב, דרגות הדרכה מתקדמות מאפשרות לכם הזדמנויות לשבור את שגרת ההדרכה מדי פעם בקורסים מסוג שונה, בעבור שכר גבוה יותר.

 

איך מתקדמים?

יש מס' שיטות להכשיר מדריכים בכלל, ומדריכי קורסים מתקדמים בפרט. עד היום, נהגה ההתאחדות להכשיר מדריכים מתקדמים באמצעות סטאז', בו המדריך המתמחה "נצמד" למדריך מנוסה, צפה בקורסים מהצד תוך שהוא מקבל הסברים על השיטה, ולאחר מכן החל לקחת חלק בהדרכה באופן פעיל, בפיקוח המדריך המנוסה.

בשנים האחרונות נראה כי קשה יותר למדריכים להשלים את תהליך החניכה, אם משום שרוב הקורסים הם מפוצלים ודורשים הגעה במועדים שונים (במקום תקופה אחת רציפה) ואם בגלל שהמדריכים הפעילים עסוקים בהדרכה ואינם יכולים או רוצים להתפנות לתקופת הסטאז'.

מסיבה זאת החלטנו לקיים קורסים לדרגות ההדרכה המתקדמות, וזאת על-מנת להקל על המדריכים המעוניינים להתקדם לדרגות אלו. בנינו תכנית הכשרה מרוכזת המבוססת על סימולציות ונתחיל להריץ אותה בקיץ.

 

למי זה מיועד?

כאמור, התקדמות בדרגות דורשת ותק וניסיון בהדרכה. מדריכים העונים לתנאי הקבלה לקורסים אלה (דרגת מדריך מתקדם) (דרגת מדריך מכין), יוכלו להירשם לקורסים אלה ולעבור את ההכשרה במס' ימים מרוכזים.

 

חולצת טריקו נוסטלגית!
עכשיו בחנות!
חולצת טריקו נוסטלגית!
חזר למלאי! חולצת טריקו קצרה עם לוגו הדג היהודי צבע לבן מידות 16, S-3XL
לרכישה ולמידע נוסף >
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ביטוח צלילה!
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ההתאחדות הישראלית לצלילה רואה בביטוח הצלילה את אחד מהשירותים החשובים שביכולתה לספק לחברי ההתאחדות. זכרו שכשאתם רוכשים ביטוח צלילה דרך ההתאחדות הישראלים לצלילה אתם תורמים לפיתוח ענף הצלילה
לרכישת ביטוח צלילה או תשלום דמי חבר >