מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל פרטיות תנאים
English
שלום אורח, התחבר
דף פנימי - תמונת אווירה

בני זוג לצלילה

למערכת המגזין שלום! אני חושבת שגם בצלילה מדי פעם צריך לגוון. אמנם בעלי סוחב לי את הציוד לא רע בכלל, אבל כבן-זוג לצלילה הוא די חדגוני, וחשבתי שלצלול מדי פעם עם בן-זוג מקצועי יותר יכול רק לשפר לי את כישורי הצלילה. יש במועדון דייבמאסטר אחד, שלדעתי ישדרג מאד את חוויית הצלילה שלי.
בכל זאת, דייבמאסטר.
ההיא שאכפת לה.

 

צוללים מפעם היו צוללים בלי בני זוג. מודעות לבטיחות דווקא היתה לנו, אבל היו מעט מאד צוללים, אז שעוד נתחלק לזוגות?
מתוך שיחה עם צולל וותיק. בתקופה שלו לא תמיד כולם יצאו מהצלילות, אבל הם חשבו שזה בגלל בלאי טבעי.

 

אני לא מפסיק להדגיש לחניכים את חשיבות בחירת בן-הזוג, שמירת מיקום, בדיקות הדדיות. בן-זוג, אני אומר להם, זה אביזר הבטיחות מספר אחד במים! אמרו לי, ומה איתך? אמרתי להם, אני מדריך.
המדריך החדש.

 

גם בעלי מסכים שחשוב לגוון. הוא חושב שלצלול עם הפוסטמה המחומצנת עם הבגד-ים הוורוד שצדה גברים על-יד הדלפק יתרום לו מבחינה מקצועית. כאילו לא למדנו שהכרות ותיאום מוקדמים בין בני הזוג הם קריטיים לבטיחות הצלילה! אפילו הדייבמאסטר אמר. אני חושבת שההתאחדות צריכה להתערב ולהגביל את חופש הבחירה של בת-הזוג לצלילה אצל גברים נשואים מעל גיל 40.
בכל זאת, בטיחות מעל לכל.
ההיא שאכפת לה.

בשביל זה עשיתי התמחות בצלילת סולו. לא צריך את התלות הזאת. במקום בן-זוג אני לוקח מיכל גיבוי, וסת גיבוי, מצוף גיבוי וגם סט של אביזרים ספייר. לגיבוי. אחי, יש מצב אתה נותן לי יד ועוזר לי לקום?
צולל טכני מתקדם.

 

למה אני עצבני?? באמצע הצלילה הוא תופס אותי, מסמן לי לא לרדת יותר. אני מוריד לו את היד, מנסה להעמיק, הוא תופס לי בצינור, מושך אותי למעלה, מסמן לי להישאר בעשרים מטר. מה תעודה, אז מה אם הוא בן 14??! אדוני, אני בגיל 14 כבר עבדתי שליחויות בחופש! בלי תעודה בכלל! נראה לך שהייתי מעיז לתפוס לאבא שלי בצינור? אבל הוא, זה בא לו מאמא שלו. גם היא כל הזמן קוראת את האותיות הקטנות.
צולל עצבני למפעיל הסירה.

 

אמרתי למשה, ניסית פעם לצלול בשלישיה? ישר נדלק, אמר לי וואלה, עוד לא יצא לי. זה כמו שמספרים? אמרתי לו, חבל לך על הזמן. רק מה, חייבים ניסיון קודם. הפעם תישאר על החוף. תגיד לקריסטינה ואינגה שאני מחכה להן בסירה. אמר לי, אבל בתדריך אמרו לצלול בזוגות. אמרתי לו, בתדריך גם אמרו לא לשתות אלכוהול אחרי הצלילה. זה כמה הם מבינים. אז משה עושה לי פתאום, אבל אלכוהול מרחיב את כלי הדם, וזה גורם לאובדן חום. לקחתי איזה רגע להירגע ואמרתי לו, תיסלם על המדעיות, באמת. בשביל זה איך שגומרים את הצלילה אני שם את קריסטינה מאחורה ואינגה מקדימה, לשמור על החום שלא יברח. תאמין לי, משה, אין צלזיוס בעולם שיברח כשיראה את קריסטינה. כולם יעמדו דום. וכשיראו את אינגה יקראו לעוד צלזיוסים לבוא, וביחד ישר יגיעו לרתיחה. ככה זה שבדיות. אז משה עושה לי, אבל פה זה נורבגיה. אמרתי לו, אשכרה הקשבת בתדריך, אה? אבל תתבייש, משה, לא הכרתי אותך ככה גזען. מה זה משנה מאיפה הבנות, העיקר שומרות עליך במים, עוזרות, מחממות, משחררות לך לחץ כשצריך. שבדיות, נו. אפילו שמדנמרק.
פרקש בפיורדים.

 

חשוב לי שבן-הזוג שלי לצלילה יהיה בעל מודעות ואכפתיות דומה לשלי, עם מעורבות בפעילות סביבתית, ורקורד של ארבע-חמש הפגנות לפחות. ואם אפשר שיהיה גבוה ורגיש ואקדמאי ועם רכב. וחשוב לי מאוד שיהיה היברידי. הרכב.
אני באמת חושבת שזה המינימום.
האידיאליסטית.

 

בחיל הים אין חוכמות. פעם שאתה נכנס למים – אתה עם בן-זוג. אתה עם בן-זוג – הוא קשור אליך בחבל. יש בעיה במים – משיכה בחבל. מרגיש משיכה – ניגש. מגיע אליו – פותר הבעיה. אין חוכמות.
וגם אם לא פתרת את הבעיה, זה בכל זאת יתרון שהוא קשור אליך. בשביל ההזדכויות. עם כל הצער והכאב.
רס"ן (מיל.) בלעם (באלקו) גל, חיל הים.

 

באמת יצא סבבה הפעם. נקרעתי מצחוק. אני חייב להראות את זה לאשתי.
בקר האיכות של המדור, כשקיבל את הטור החדש למייל שלו.

 

אנו סבורים שראוי היה שהמדור יבליט את היתרונות שבצלילה בזוג, במקום לחפש דרכים לשים ללעג את נושא הזוגיות, בצלילה בפרט ובחיים בכלל.
בקר האיכות של המדור, בתגובה רשמית. הוא פה בשביל לראות את התמונה הגדולה, אבל אצלו בבית הוא יראה הלילה רק את התמונה על הקיר ממול, כשיישן על הספה בסלון.

 

ולדבר הדלפקיסטית
אנשים היום, אין להם יכולת לדחות סיפוקים.
אמצע הקיץ, שיא הלחץ, באה לי אחת לדלפק ואומרת לי, אין לי בן-זוג.
אמרתי לה, כל אחד והצרות שלו.
אמרה לי, אבל אני צריכה בן-זוג!
אמרתי לה, אני מבינה את התסכול, אבל תורידי את הטונים, אה?
אמרה לי, אבל מה עושים כשלא מוצאים בן-זוג?
אמרתי לה, אני בדרך כלל משתטחת על קברי צדיקים.
שאלה אותי, נו, וזה עוזר?
אמרתי לה, זה תלוי מי משתטח איתך.
אמרה לי, טוב, יש פה איזה קבר בסביבה?
אמרתי לה, קבר לא, אבל תכנסי פה מאחורה, אולי תמצאי איזה צדיק.
אז היא הלכה לחדר הקומפרסור והשתטחה על דוחס המיכלים ובדיוק אז בא המנהל.
מאז אני לא נותנת יותר עצות בענייני זוגיות.

 

לטור 1 – דגים
לטור 2 – משקולות
לטור 3 – ברזים
לטור 4 – גביע המצולות
לטור 5 – תעודות
לטור 6 – מדוזות
לטור 7 – שודדי הים

 

חולצת טריקו נוסטלגית!
עכשיו בחנות!
חולצת טריקו נוסטלגית!
חזר למלאי! חולצת טריקו קצרה עם לוגו הדג היהודי צבע לבן מידות 16, S-3XL
לרכישה ולמידע נוסף >
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ביטוח צלילה!
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ההתאחדות הישראלית לצלילה רואה בביטוח הצלילה את אחד מהשירותים החשובים שביכולתה לספק לחברי ההתאחדות. זכרו שכשאתם רוכשים ביטוח צלילה דרך ההתאחדות הישראלים לצלילה אתם תורמים לפיתוח ענף הצלילה
לרכישת ביטוח צלילה או תשלום דמי חבר >