מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל פרטיות תנאים
English
שלום אורח, התחבר
דף פנימי - תמונת אווירה

סיכום קדנציה

 

עם סיום כהונתה של ההנהלה הקודמת, כמה מילים של סיכום.

 

חידושי חברות

ארבע השנים האחרונות עמדו בסימן של עלייה גדולה במספר החברים בעמותה. הנהלת ההתאחדות החליטה להתמקד בצד החברתי של ספורט הצלילה וקידמה מבצעי חידוש חברות וביטוח צלילה מוזל לזוגות, משפחות, קבוצות צוללים, חיילים וסטודנטים.

 

 

תמיכה במועדונים

החלטה נוספת היתה לקדם את הבטיחות ואיכות האוויר במועדונים. ההתאחדות רכשה וחילקה לכל מועדוניה אנלייזרים לגילוי CO במיכלי האוויר ובמערכת הדחיסה.

שדרוג נוסף למועדוני ההתאחדות נעשה כשההתאחדות סיבסדה למועדונים רכישת מאות חליפות צלילה חדשות לחניכי הקורסים, ומבצעת בדיקות ויזואליות מסובסדות למיכלי המועדונים המעוניינים בכך. כמו כן התקיים מפגש בעלי ומנהלי מועדונים בנושא שיווק ומכירות.

 

                   

 

אתרי צלילה

בתחום אתרי הצלילה, הטביעה ההתאחדות את ספינת הדיג "גלעוז" מול חופי הרצליה. מס' חודשים לאחר מכן מימנה ההתאחדות מערכת מיצוף וסימון לסטי"ל "אח"י סופה" בחוף הוילג'. בחודשים האחרונים השקיעה ההתאחדות סכום כסף נכבד במיזם שתכליתו לשדרג אתר צלילה קיים.

 

 

סובב ימי

בתחום הסובב הימי ארגנה ההתאחדות בשנים האחרונות עשרות צלילות ניקיון לחופי הים התיכון, שכללו גם מיון ותיעוד של הפסולת שנאספה, ותמכה במחקר על הפסולת הימית. גולת הכותרת של הפעילות הסביבתית היא קבוצת "משמר הים" – צוללים מתנדבים העוברים הכשרת סוקר ימי, ועוסקים באופן קבוע בביצוע סקרי ים וחוף, איתור ופינוי מצבורי פסולת ימית והסברה בנושאי הסובב הימי. לפני מס' חודשים בוצעה צלילת ניקיון לפינוי מצבור פסולת ימית במכמורת, בה השתתפו 100 צוללים מתנדבים שהוציאו מהים חצי טון פסולת.

ההתאחדות חברה לקואליציית ארגוני סביבה וים, "אנשי הים התיכון", המקדמת הכרזה על שמורות ימיות לחופי הים התיכון.

 

 

 

הכשרת מדריכים

התקיימו כ- 10 קורסי מדריכים ומדריכים עוזרים מדי שנה במועדוני ההתאחדות, בהם ההתאחדות מינתה ומימנה את בוחני המדריכים.

בוצעו שני קורסים לדרגת מדריך מתקדם, בקיסריה ובריף הדולפינים, וכן סמינרים ומבחנים לדרגת מדריך בכיר.

התקיימו מס' השתלמויות מדריכים בנהריה, ת"א ואילת, וכנס מדריכים גדול באילת בהשתתפות כ- 80 מדריכים.

בשנה האחרונה התחלנו במבצע בו מדריך התאחדות המחדש את סטטוס המדריך הפעיל שלו זכאי להנחה בגובה דמי המדריך על רכישת מוצרים ממותגים מההתאחדות.

 

 

קורסים ותעודות

בתחום ההדרכה נכתבו בקדנציה האחרונה מס' קורסים חדשים: מערך הדרכה לצלילת סיידמאונט וקורס דוחסי מיכלים, עודכן קורס כוכב שני ונוספו לו שיעורי בחירה על מחשב צלילה וניטרוקס. כמו כן עודכן ואושר אוגדן צלילה לאנשים עם מוגבלויות וגדלה משמעותית פעילות ההדרכה וההסמכה בתחום בעקבות פתיחת מועדון הצלילה של עמותת "אתגרים" וביצוע שני קורסי מדריכים לצלילה עם מוגבלויות.

ההתאחדות אף שלחה לפני כשנה משלחת מדריכים העוסקים בתחום לכנס הראשון של ארגון CMAS לצלילה לבעלי צרכים מיוחדים (SND), ועוסקת בשנה האחרונה בפיתוח מערכי הדרכה שיתנו מענה לצוללים אלה.

הפקנו תעודות חדשות עבור התמחויות קיימות, כמו התמחות צלילה מסירה, התמחות שיפור יכולת והתמחות מגיש חמצן.

 

ספרים ומצגות

הופקו ספרים חדשים: מהדורה חדשה ומעודכנת לספר "דקומפרסיה", ספר "פיזיקה ופיזיולוגיה לצוללים" ומהדורה ברוסית של הספר "צלילה – מדריך לעולם חדש".

הקמנו מערכת להנגשת כל חומרי ההדרכה למדריכים ולחניכים בדף הורדות מיוחד באתר ההתאחדות. הופקה ערכת מצגות חדשה לרמת שלושה כוכבים. המצגות הבסיסיות תורגמו לאנגלית ולרוסית וזמינות להורדה באתר.

 

                   

 

 

אפליקציית ההתאחדות

אחד הפרויקטים המרכזיים בקדנציה החולפת היה בניית אפליקציה ייעודית להתאחדות. האפליקציה משמשת לתרגול ידע ולביצוע כל מבחני התיאוריה של קורסי ההתאחדות הישראלית לצלילה. האפליקציה כוללת גם מחשבונים שונים לחישוב צריכת אוויר, ניטרוקס ועוד וכן טבלת דקומפרסיה דיגיטלית חכמה המקלה על תכנון יום צלילות.

 

 

 

הכשרות ייחודיות

מעמד ההתאחדות בארגון EUF שודרג ממעמד ארגון משקיף לחברות מלאה. לקחנו חלק בקביעת תקני ISO לתחומי צלילה שונים, ובכלל זה תקן לשמירת הסביבה לאופרציות העוסקות בצלילה. אחדים מאנשי ההתאחדות הוכשרו כבודקי תקן ISO למועדוני צלילה, ומועדוני התאחדות ראשונים כבר קיבלו את התקן ואחרים נמצאים בתהליך.

בשנה האחרונה חתמנו הסכם שיתוף פעולה עם ארגון DAN אירופה, הוסמכו מאמני מדריכים של הארגון בארץ ובקרוב נתחיל לקיים קורסי מדריכים והכשרות של DAN בישראל.

 

                    

 

 

משרד ללא נייר

בשנים האחרונות בוצעו מס' פעולות ע"מ לצמצם את השימוש בנייר בהתאחדות. בוצע מעבר למשלוח חשבוניות וקבלות דיגיטליות, ארכיון ההתאחדות נסרק במלואו והפך לדיגיטלי ומתבצעת פעילות להפחתת השימוש בדואר ובניירת בכלל.

 

 

כנסים ואירועים

המשכנו לקיים מדי שנה את תחרות "גביע המצולות" המסורתית באילת, עם למעלה ממאה מתחרים בכל שנה. התקיימו אירועי "אוצר המצולות" ו"חפש את המטמון" באשקלון, ת"א, יפו, נחשולים, אכזיב והרצליה, בהשתתפות של עשרות רבות של צוללים בכל אירוע.

בסוף 2016 התקיים כנס לציון 50 שנה להתאחדות במכון וינגייט, בו הוקרן הסרט "אנשי המצולות" המתעד את ההיסטוריה של הצלילה בישראל. בשנתיים האחרונות התקיימו כנסי צוללים שנתיים בסוף כל שנה בהשתתפות מאות צוללים.

 

    

   

  

 

תכנון אסטרטגי

בשנה האחרונה בוצע תהליך של תכנון אסטרטגי לטווח ארוך ונבנתה תכנית עבודה אותה נתחיל ליישם השנה, לחיזוק ההתאחדות ולפיתוח וקידום ענף הצלילה בישראל.

 

ברצוננו להודות לצוות ההתאחדות וכל המתנדבים והפעילים שהתגייסותם ועזרתם אפשרה את כל הפעילות שתוארה להלן, ובראש ובראשונה לחברי ההנהלה היוצאת:

 

לדרור בלוך, בעז מייזל ואילנה נאורי, שממשיכים להנהלה החדשה ועמם גזבר ההתאחדות, אמתי סלבסט, ולחברי ההנהלה היוצאים: איציק רינגל, דנה ברנד, רון כהן, אילן ביטון, אייל גראואר, זאב אריאל ואבי אלון. תודה על כל מה שנתתם. זו לא פרידה, כי אנו בטוחים שתמשיכו לסייע ולתת כתף היכן שצריך!

 

ותודה לכם, חברי ההתאחדות, על האמון שנתתם בנו. כל הפעילות שתוארה כאן מומנה בעזרת דמי החבר שאתם משלמים. אנו מקווים לעשות כל זאת ויותר בקדנציה הבאה ובעזרתכם, לצרף עוד ועוד חברים להתאחדות.

חולצת טריקו נוסטלגית!
עכשיו בחנות!
חולצת טריקו נוסטלגית!
חזר למלאי! חולצת טריקו קצרה עם לוגו הדג היהודי צבע לבן מידות 16, S-3XL
לרכישה ולמידע נוסף >
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ביטוח צלילה!
רכישת ביטוח צלילה + תשלום דמי חבר הכל במקום אחד
ההתאחדות הישראלית לצלילה רואה בביטוח הצלילה את אחד מהשירותים החשובים שביכולתה לספק לחברי ההתאחדות. זכרו שכשאתם רוכשים ביטוח צלילה דרך ההתאחדות הישראלים לצלילה אתם תורמים לפיתוח ענף הצלילה
לרכישת ביטוח צלילה או תשלום דמי חבר >